Wieloraki Rozwój Dziecka w Żłobku MISIEK w Zajęciach Edukacyjnych

Edukacja dziecka w wieku przedszkolnym jest kluczowa
Całe dzieciństwo czyli od narodzin do 10 roku życia to zaledwie 1/10 naszego życia, a wczesne dzieciństwo obejmujące pierwsze 5 lat życia to tylko 5%! Te 5% ma jednak znaczenie kluczowe, to fundament, podstawa, bagaż na całe życie.

Prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska, Zakład Psychologii Socjologii i Wspomagania Rozwoju Dzieci, Członek Komitetu Psychologii PAN

Budujemy Fundament
Ciekawość świata – To otwartość na zdobywanie nowych wiadomości , przekonanie, że poznanie świata może być fascynującą przygodą, to także motywacja do uczenia się.
Poczucie własnej wartości – To pewność siebie, przekonanie, że mi się uda, że potrafię pokonać trudności, bo już wiele razy je pokonałem, że nie uwierzę jeśli ktoś mi powie ” znowu sobie nie poradziłeś” i będę próbować dalej.
Samodzielność – To przekonanie, że trzeba umieć liczyć na siebie, szukać rozwiązań, robić błędy, i je naprawiać, podejmować decyzję i ponosić za nie odpowiedzialność.
Umiejętność Współdziałania – To przekonanie, że więcej osiągnie się w grupie, niż w pojedynkę, że to frajda robić coś razem, że z kolegami zawsze trzeba i można się dogadać, że słowo jest skuteczniejsze, niż krzyk czy pięść.
Umiejętności Językowe – Bogaty zasób słownictwa i sprawne posługiwanie się literacką polszczyzną zdecydowanie ułatwiają start szkolny.
Koncentracja słuchanie i zapamiętywanie – Bez wytrenowania tych umiejętności dzieci gorzej radzą sobie w szkol. W pierwszych klasach podstawówki nie ma już czasu, ani możliwości, żeby te umiejętności uzupełnić.

Kochane Dzieci życzę Wam Samych Sukcesów na Pierwszych i Kolejnych Etapach Edukacji !!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Krystyna Gurba